תרפיה -CBT ונגרות

שלום וברוכים הבאים לתוכנית הנגרות הטיפולית שלנו.

העקרונות הטיפוליים בתוכנית, מושתתים על עקרונות הגישה הקוגניטיבית התנהגותית( cbt) .

השילוב בין הגישה הטיפולית ליצירה בעץ נוצר מתוך הבנה שלעיתים על מנת להגיע לשיח רגשי עם בני נוער ומתבגרים צריך לייצר אוירה מאפשרת ופתוחה. הדרך שבחרנו בה היא דרך עבודה בעץ מתוך אהבה לדבר. 

ישנם כאלה שבעיניהם עבודה בעץ היא עבודה "גברית" וזה עוזר להם לשמור על התדמית "הגברית" שהם מעוניינים לשמר. וישנם כאלה שזאת הפעם הראשונה שהם מחזיקים מברגה או מלטשת. מודדים ומסמנים. וזה עולם שמסקרן אותם מאד.

התוצרים שנבנה ישמשו את בית הספר לאחר מכן ויוכלו לשתף בגאווה שהם אלה שבנו את זה. ניתן לחלופין לבחור תוצרים אישיים לתלמידים המשתתפים.

בנוסף, עצם היצירה והעשייה היא תרפויטית לכשעצמה,  ושם אנו מחזקים מיומנויות חברתיות. עבודה בקבוצה, שיפור צורת החשיבה ועוד. 

רציונל התוכנית הוא ללמוד כלים מתוך עולם הcbt שיוכלו לעזור לנו ביום יום. לכוון אותנו, להבין איך בצורה מאד קלה אפשר לשפר את החיים שלנו ולחיות אותם בצורה שמחה ומועילה יותר. וכיצד לבנות את הערך העצמי שלנו. 

הכלים בהם נעסוק בין היתר הם: למידת מודל אפר"ת /אמ"ת, עיוותי חשיבה, שליטה בכעסים, פתרון בעיות ועוד. 

מטרת התכנים היא לאפשר למידה מיטבית של כלים להתמודדות עם אתגרי היום יום ובכך לסגל התנהגויות חיוביות שגרמו לאקלים חברתי טוב יותר, יעלו את תחושת הערך העצמי והמסוגלות העצמית ויעזרו להימנע מהתנהגויות סיכון.

התוכנית מיועדת לכל סוגי התלמידים וכולם יכולים להיתרם ממנה במקום בו הם נמצאים. 

התכנים מועברים בשיחה, מצגות ומשחקים.

 התוכנית  בנויה מעשרה מפגשים בני שעתיים (שעות אקדמיות).

כאשר כל מפגש מחולק לשני חלקים. הראשון בו אנו מייצרים שיח קבוצתי מאפשר, ולומדים יחד את עקרונות הגישה ואיך ניתן להיעזר בהם בכל תחומי החיים וביום יום שלנו. נבצע תרגולים ונלמד מתוך חוויות אישיות. 

בחלק השני, נעבוד וניצור בעץ, תוצרים לבחירת בית הספר מתוך הקטלוג.

ניתן לתרום את המוצרים לבית ספר לחינוך מיוחד וכדו'..

לפרטים נוספים צרו עימנו קשר.